Zöld Óvoda Program

Kiscsibe keltetés a Napocska csoportban

chicks-5014152

A Zöld Óvoda program

„A környezeti nevelés nem más, mint környezeti kultúrára nevelés. …. A környezeti nevelés hivatott biztosítani a környezet megvédéséhez szükséges tudást, készséget, értékrendszert és elkötelezettséget, mindez jóval több, mint egyszerű környezetvédelem. A környezeti nevelés célja továbbá, hogy kialakítson az emberekben és a társadalom egészében egy új, az eddigitől lényegesen eltérő, környezettel kapcsolatos viselkedésmintát….” Az óvodai nevelés szilárd alapokat adhat a környezeti nevelésnek. A környezetügyért felelős tárcák az elmúlt 10-15 évben felismerve a kisgyermekkori alapozás fontosságát: irányítási, szervezési, tartalomfejlesztési innovációs tevékenységekkel biztosították a megvalósítást.
Intézményünk immáron második alkalommal nyerte el a Zöld Óvoda címet, amely cím három évre szól és három nyertes pályázat és annak sikeres megvalósítása után elnyerhető az Örökös Zöld Óvoda cím!
Mivel kollégáink elkötelezettek ebben a témában és az óvoda programjához is kiválóan illeszkedik az környezetvédelem, a környezettudatos életmódra nevelés, ezért célunk e cím elnyerése. Rohamosan fejlődő világunkban fontos számunkra, hogy gyermekeink, a felnövekvő nemzedék már kisgyermek korától vigye magával ezen szemléletet.